Bulaşık Makinesine Sirke Koymanın Avantajları

Bulaşık Makinesine Sirke Koymanın Avantajları
14.07.2019
361

Evinizde yemeklerinizden tutunda temizliğe kadar pek çok farklı alanda kullanımı olan sirke, hem doğallığı hem de sağlıklı olmasından dolayı fazlaca kullanılmaktadır. İnsan sağlığı ve hijyenik olması nedeniyle tercih edilen sirke, bulaşık makinelerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Genellikle kimyasal ürünler içeren deterjanlar ile kullandığınız bulaşık makineleri, insan sağlığına risk teşkil etmektedir. Bilimsel olarak da kanıtlanan bu durumu, bulaşık makinenizde doğal ürünler kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan beyaz sirke ile bu işlemi kolay bir şekilde sizlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulaşık makineleri, özellikle cam içerikli olan bardak ve kaplarda lekelenmelere neden olmaktadır. Ne kadar yıkarsanız yıkayın geçmeyen ve kirli bir görüntü veren cam malzemeler, özel günlerde sizleri zor duruma sokmaktadır. Bu durumu sirke kullanarak önleyebilir ve cam malzemelerinizdeki kirli görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Kireçli suyun cam malzemelere tutunmasını önleyen sirke, bu özelliği asidik olmasından kaynaklanmaktadır. Fevkalade bir parlaklık sağlayan sirke kullanımında da dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bu ürünü deterjan bölümüne koymamaktadır.

Sirke Hijyen Sağlar

Deterjan ve sabun türlerinin insan sağlığına zarar vermesinden kaynaklı olarak doğal temizlik malzemeleri ile sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Özellikle yiyeceklerinizle temas eden mutfak malzeme ve gereçlerinizi, bulaşık makinesinde sirke kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir kase içerisinde bulaşık makinenize koyabileceğiniz sirke ile mükemmel bir temizliğe imza atabilirsiniz. Doğal temizlik malzemesi olan sirke, en dip ve köşelerde kalan yağ ve sabun kalıntılarını dahi ortadan kaldırabilmektedir.

Deterjan gözünüze koymamaya özen göstermeniz gereken sirkeyi, bulaşık makinesi tabanına veya bir kap içerisinde üst rafa koyabilirsiniz. Hem bulaşıklarınızın temizlenmesine hem de bulaşık makinenizi temizleyen sirke uygulamasını yılda birkaç kez rahatlıkla yapabilirsiniz. Yıllardır pek çok ev hanımın tercih ettiği bu uygulama, cam malzemelerin parlatılması açısından da önem sarf etmektedir.

Sağlığınız korumak amacıyla bulaşık makinenize aşırı miktarda deterjan koymaktan kaçınmanızda da fayda var. Sirkenin yanı sıra bulaşık makinenizde karbonat kullanarak da temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca makinenize limon, portakal veya mandalina kabukları ekleyerek kokusunu güzelleştirebilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno