Avize Temizliği Nasıl Yapılır?

Avize Temizliği Nasıl Yapılır?
10.03.2020
670

Evlerimizde kullandığımız avizeler hangi tasarıma sahip olursa olsun temizlenmesi en zor eşyalardan biridir. Gösterişli bir avize nasıl temizlenmelidir? Hangi temizlik malzemeleri ile ne şekilde temizlenmelidir? sorularınıza bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde cevap vereceğiz.

Avizeleri temizlemek içi yere indirmek bir seçenek olabilir. Fakat genel olarak avize asılıyken temizlemek tercih edilir. Bunun içinse gerekli olan bir merdiven ve bir örtü gerekmektedir. Örtüyü avizeden tozların ve temizlik maddelerinin halıya damlamasını önlemek amacıyla bulundurun. Örtünüzü avizenin tam altına denk gelecek şekilde halının üzerine serdikten sonra, merdiveninizi de örtünün üzerine yerleştirin. Cam, plastik, ahşap veya tekstil malzemeli avizeleri temizlemek için yararlanacağınız malzemeler sadece sabunlu ve nemli bir bezden oluşmaktadır.

Avize temizliğine başlamadan önce mutlaka avizenizin kapalı olduğundan emin olmalısınız. Daha sonrasında ise avizenizin içinde takılı bulunan ampulün soğuk olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Avizenin tavana bağlı olduğu kısımdan başlayarak, nemli ve sabunlu bezle tozları alın sonrasında ise kuru bir bezle kurulama işlemini gerçekleştirin. Ampulü temizlemek için dilerseniz sirke ile suyu karıştırarak da bir temizlik malzemesi elde edebilirsiniz. Sirkeli su karışımı, ampulün temiz olmasını ve pırıl pırıl görünmesini sağlayacaktır.

Gösterişli Avizeler Kolay Temizlenir mi?

Kristal avizeler nasıl temizlenir? Ne kadar zor görünürse görünsün bu sorunun cevabı oldukça kolay. Tavanda asılı konumdayken avizeyi temizlemek, yine en kolay temizlik yöntemi olacaktır. Fakat avizenizin üzerindeki taşlar kolaylıkla çıkarılabilir şekilde ise onları çıkarıp yıkayarak yerine takmak temizliğinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çıkarmış olduğunuz avize taşlarını sabunlu suyla yıkayın ve kuru bir bezle parlatın. Daha sonrasında ise tek kalan yerlerine takılmasıdır.

Eğer tek tek çıkarıp takma işlemi ile uğraşmak istemiyorsanız, püskürtmeli bir şişeye sirkeli su karışımını yapıp koyarak avizenizin üzerine sıkın. Bu karışım için üç ölçek suya bir ölçek sirke koymanız yeterlidir. Bu sirkeli su karışımını avizenizin üzerine püskürttüğünüzde, süzülen sularla birlikte tozlarınızda ortadan kaybolacaktır. Bu işlemleri tamamlamanız sonrasında avizenizin her bölmesini güzel bir şekilde kurutmalısınız. Avizeniz bu işlemden sonra pırıl pırıl görünecektir.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno