Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Pas Lekesi Nasıl Çıkar?
16.08.2019
700

Su ile temas eden banyo yüzeylerinde, ev aletlerinde hatta kıyafetlerde dahi meydana gelebilen pas lekeleri, oldukça zor şekillerde çözümlenebilmektedir. Özellikle giysilerden çıkarılması oldukça zor olan pas lekelenmelerini, bazı kolay yöntemler ile kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Ev hanımlarından veya çalışan kadınların en büyük sorunları arasında yer alan pas lekelerini, çamaşır, fayans veya halı üzerinden çıkarabilmek için basit yöntemler yer almaktadır. Rutubet veya nemli ortamlarda oluşan pas lekelenmeleri, en fazla olarak demir içeriği bulunan ürünlerde görülmektedir.

Genellikle kırmızı renklerde görülen paslanmaları ortadan kaldırabilmek için, pas oluşan ürün grubuna uygun olarak birkaç farklı yöntem yer almaktadır.

Pas Lekelerini Ortadan Kaldırın

Ev aletleri arasında yer alan ütü veya blender gibi su ile temas eden malzemeler, bir süre sonra pas lekelerine maruz kalmaktadır. Ütü veya bulaşık makinelerinde bu sorunu giderebilmek amacıyla limon tuzu veya beyaz sirkeden faydalanabilirsiniz.

Ütünüzün hazne kısmına bir miktar su ile beyaz sirke dökebilir veya bulaşık makinelerinizde meydana gelen pas lekesinin üzerinden limon tuzu ve kaynar su dökebilirsiniz. Bıçak veya buna benzer aletlerinizde meydana gelen pas lekelerini ise soğan yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Giysilerimizde meydana gelen pas lekelerini ortadan kaldırabilmek için mutlaka hızlı davranmanız gerekiyor. Kaza sonucu meydana gelen bu lekelenmeleri limon veya sirke ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için kullanmadığınız bir havlu üzerine giysiyi sermeli ve leke bulunan yere beyaz sirke ya da yarım limon suyu dökmelisiniz.

Daha sonra lekenin yayılmasını önlemek için bez veya sünger yardımıyla ıslak alanı kurutmalı ve çamaşırlarınızı normal bir şekilde çamaşır makinesinde yıkamalısınız.

Banyo fayanslarınızda meydana gelen pas lekelerini ortadan kaldırabilmek için rahatlıkla birçok markette bulabileceğiniz pas sökücü deterjanlardan faydalanabilirsiniz.

İlk olarak seramik üzerinden pas meydana gelen bölgeye bulaşık deterjanı ve su karıştırarak eklemeli ardından ise pas sökücü malzemeyi bu leke üzerine dökmelisiniz. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra lekeyi silerek sizlerde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra paslı bölgeye asit içeriği bulunan limon suyu dökerek de pas sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno