Ev Temizliğinin Püf Noktaları

Ev Temizliğinin Püf Noktaları
23.01.2015
301

Ev temizliğinin doğru ve zamanında yapılması sizi ve hayalini kurduğunuz eve her zaman kavuşmanızı sağlar.

Ev Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Ev de yaşayan kişi sayısı ne kadar fazla ise temizlik yapacağımız, zamanda ve dikkatte o doğrultuda artar. Evimiz de çocuk varsa sağlık için her zaman hijyenik ortamı sağlamamız lazımdır. Hatta buna mecburuz. Çünkü çocuklarımızın sağlığını doğrudan etkileyen mikrop ve bakteriler ile karşılaşan çocuklarımız, vücut dirençleri zayıf olduğu için hastalanmaya daha yakındır.

Ev temizliği günlük bir rutindir. Dikkatli olmamız gereken asıl nokta ise bugünün işini yarına bırakmamaktır. Her zaman birbirini takip eden işlerin yapılması gereklidir. Tabi doğru sıralamanın önemi ise, harcanacak gücün ve zamanın enerjinin doğru işlere başlayarak zordan kolaya doğru olması gereklidir. Bunu yaptığımızda işlerinizin tamamını zamanında yapabilirsiniz.

A – İki haftada bir perdeleri yıkamalıyız ve bu bir rutin olarak devam etmelidir. Perde için en iyi yıkama sıcaklığı 30 ve 40 derecedir. Perdeleri ve tülleri nemli olarak hiç beklemeden astığımızda ütülemeye gerek kalmayacaktır. Sora camları ve cam kasalarını sirkeli ve deterjanlı su ile silip cam temizliğini bitirebilirsiniz.

B – Elektrik süpürgesi yardımı ile evimizin tümü süpürülmeli ardından toz alma işini yapmalıyız. Halıfleksler ve halılar evin tüm tozu içlerine çeker. Önce toz alıp ve halılarınızı silkeleyecek uygun yeriniz var ise halıların tozunu bu şekilde almak çok daha etkili olacaktır. Sonrasında ise yerleri sirkeli ve deterjanlı suyla silmelisiniz.

C – Evin süpürme işi ve yer silme işi bittikten hemen sonra ise tüm eşyaların tozunu almalısınız. Bunlar sehpa, masa, sandalye, büfe, televizyon ünitesi, PC ve kapıların silinmesini ihmal etmeden yapınız.

D – Önceden bir kez sildiğimiz zemini tekrar silmemiz gereklidir. Nedeni ise en çok kirlenen ve mikrop olan yerler 2 defa silmeden mikrop ve kirden arındırılamaz. Yerlerin ve zemin özelliğine uygun bir temizlik malzemesi ile silinip kurulanmalıdır. Nedeni ise iz kalmaması içindir.

E – Mutfak ve banyonun temizliği evin diğer tüm odaları ve salonları balkonları tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Çünkü temizlik malzemelerimizin bu alanlarda olması ve sıcak su ve benzeri malzemelerin daha bu alanlardan daha kolay alınmalarıdır.

F – Makinaya attığımız yıkanan perdeler genelde düşük derecede yıkadığımız için ütü gerektirmez. Ütülenecek bir kumaş ise perde ütülenir ve yerine asılır.

Genel ev temizliği sıralaması bu şekilde günlük temizlikte de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Rutin bir temizlikte her gün paspas veya perde yıkamayacağımız için ya da cam silmeyeceğimiz için günlük temizlik çok daha kolaylaşır ve sizi yormaz.

Sizlere tavsiyem; ayda 1 kez genel temizlik yaptırmanız. Nedeni ise çok zor ve çaba ve güç isteyen detaylı temizlik Ankara temizlik şirketleri tarafından detaylıca yapılabilmektedir. Yaşlı ve yardıma muhtaç yakınlarımızın ev temizliğini ihmal etmeden yaptırmalısınız bu hem sizin için hem de yakınlarınızı mutlu edecektir.

Günlük Temizlikte Günaydın Temizlik’in Sizlere Önerisi:

Akşamdan kalan bulaşığın toparlanması ve yıkanmasıdır.

Bulaşık makinesini akşamdan çalıştırdığımızda enerji tasarrufu ve sabaha temiz bir mutfak bulursunuz.

Rutin temizlik işinizi de azaltmış olarak güne başlarsınız.

Siz Değerli Müşterilerimize Önerilerimiz;

  1. Çok katlı yüksek bir apartmanda oturuyorsanız cam temizliğini yapmayın ve bizden yardım alın.
  2. Ayda en az bir defa evinizi detaylı temizlik yaptırın. Bu çok yorucu bir iş olduğu için günaydın temizlik bu hizmeti sizlere sunmaktadır.
  3. Perdelerinizi asamıyorsanız ve temizliğini yapamıyorsanız günaydın temizlik sizlere bu hizmeti de sağlamaktadır.
  4. Çalışıyorsunuz ve ev temizliğine vaktiniz ve zamanınız mı yok gündelikçi hizmetimizden yararlanın ve temizliği sorun etmeyin.
  5. Temizlikten anlamıyor musunuz ve yapmak istemiyor musunuz? Ankara’da temizlik şirketi denildiğinde Günaydın Temizlik aklınızdan çıkmasın.
  6. Yaşlı yakınlarınız mı var ve temizliğe ihtiyaçları varsa sizlerin yerine temizliği biz yapıyoruz. Garantili temizlik hizmetimiz ve acil temizlik hizmetlerimizden yararlanın.

Bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno