Kararan Fayans Aralarını Temizleme Yöntemleri

Kararan Fayans Aralarını Temizleme Yöntemleri
28.06.2020
337

Kararan fayans aralarını temizleme yöntemlerinin sıklıkla çok zor ve yorucu olduğunu düşünen bir çok kişi var. Fakat aslında bir kaç basit yöntemle, bu işin ne kadar da temiz ve zahmetsiz olarak yapıldığını göreceksiniz. Her temizlik esnasında kullanmış olduğumuz bir kaç basit malzeme ile birlikte, sararan ve kararan fayans aralarını bembeyaz yapabiliriz. Bunun öncesinde isterseniz temizlik üzerinde etkili olan fayansın ne olduğu ve biraz geçmişiyle alakalı konuşalım.

Öncelikle fayans, toprağın işlenmesiyle ve fırında belirli derecelerde pişirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir maddedir. Bu maddenin, yüzey koruma ve renklendirme aşamalarından geçerek, günümüze kadar estetik olmasını sağlayan bir çok yöntem uygulanıyor. Bu yöntemler, gerek karo, gerek mutfaklarda kullanılan fayanslar, gerekse banyo ve tuvaletlerde kullanılan fayanslar arasında bir çok farklılık göstermektedir. Toprağın şekillenmesi ve ısı işlemlerinden geçirilmesi, hem dayanıklı hemde kaplama ürününün elde edilmesi mümkün olabilir. Kısaca fayansın nasıl üretildiği, hangi kapsama alanlarına göre şekil aldığından bahsettik. Peki bu malzemenin, günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkan temizliği nasıl yapılır ? İsterseniz onunla ilgili bir kaç basit yöntemlerden bahsedelim.

Kararan Fayans Aralarını Temizleme Yöntemleri, Sararmış Fayanslara Veda Edin

Sararan fayans aralarını temizlemek için oldukça kolay, bir kaç basit yöntemden bahsedelim. Bunların başında gelen derz temizleme işlemi için, öncelikle kimyasal temizleme malzemelerine ihtiyaç duyulur. Örneğin, çamaşır suyu ve karbonat karışımı yaparak, ders aralarını hafif ovalama sonucunda amaca ulaşmış olabiliriz. Çamaşır suyu ve karbonat karışımı yapmak zorunda da değilsiniz. Kararan fayans aralarını temizleme yöntemleri, sizlere bir çok alternatif sunuyor.

Günümüzde çamaşır suyu ile ne kadar haşır neşir olduğumuz belli aslında. Sadece çamaşır suyu ile acaba temizlenebilir mi ? Tabi ki evet. Çamaşır suyunun beyazlatma özelliğinden bu yönde fayda sağlayabiliriz aslında. Ve bunun yanında yine sıklıkla temizlik ve dezenfektan olarak kullanılan bir gıda maddesi sirke. Sirkenin asit özelliğini, beyazlatma olarak da kullanabilir, ve gözümüze çok büyüyen kararan fayans aralarını temizleme yöntemleri, konusunu tarihe katabiliriz.

Bunları uygularken, kesinlikle bir sünger yardımı ile kullanılacağının, ve çok bastırmadan, derz aralarına zarar vermeden yapmanızda fayda var. Şunu da belirtmeden bitirmeyelim, Ankara temizlik firması adı altında barınan firmamız, sizlerin yalnızca ev temizliği alanında değil, evin tüm alanlarında genel temizlik konusunda yardımcınız olacaktır.

ETİKETLER:
Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno