Kolay ve Keyifli Temizliğin Formülü

Kolay ve Keyifli Temizliğin Formülü
07.09.2020
461

Ev temizliği söz konusu olduğunda bazı kişiler büyük keyif alırken, bazıları ise bir an önce bitirmenin yollarını aramaktadır. Gözlerinde büyüttükleri temizlik konusunu nasıl keyifli hale getirebilirim diye soranların yardımına koşacak olan yazımızda, gerekli adımları aktarıyoruz. Evinizi, eşyalarınızı ve odalarınızı derleyip toplarken temizlik sürecinizin göz açıp kapayıncaya dek bittiğini hissettirecek olan bu adımlar sayesinde oldukça rahat edeceksiniz.

Keyifli Öneriler

Müziksiz temizliğe başlamayın. Rutin işlerden olan temizliği yaparken, sizlere modunuzu yükseltecek müzikleri dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Beyninizi daha dinç hissettirecek olan müzikleri tarzınıza göre seçerek dinlemeye başlayabilirsiniz. İster pop, isterseniz de klasik müzik tarzlarında veya sevdiğiniz diğer müzik türlerini servis eden radyo, tv kanallarını veya diğer araçları kullanarak zamanınızı daha verimli geçirebilirsiniz. Temizliğin hangi ara başlayıp, bittiğini hissettirmeyecek olan sesli kitaplar, çeşitli yayınlar veya kaçırdığınız önemli programlar da buna dahil olacaktır.

Zamana karşı yarışın, kronometrelerinizi kurun. Gözünüzün daima saatte olması ve tembellik yapmamanız için en ideal yöntemlerden birisi olacaktır. Dostlarınızla bir arada geçirdiğiniz vakitleri eğlenceli hale getiren nefes tutma yarışmalarının veya yaptığınız kısa koşuların olmazsa olmazı olan kronometrelerinizi bu kez temizlik için kurmalısınız. Gün içerisinde yapmanız gereken diğer işleriniz düşünün ve kendinize ayırmanız gereken zaman dilimlerini göz önüne alarak, dinlenmeniz ve eğlenmeniz gereken zaman dilimlerinden çalmayın.

Kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Temizliğe koyulmadan önce kendinizi motive edecek yöntemleri belirleyebilirsiniz. Daha önce izlemediğiniz bir film varsa ve oldukça merak ediyorsanız veya uzun süredir yemediğiniz bir yemeği dışarıdan söylemek için sabırsızlanıyorsanız tam fırsatı. Öncelikle temizlik konusunda üzerinize düşenleri yaptıktan sonra tüm yorgunluğunuzu unutacağınız ödüllerle kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Çocuklarınızla oyun haline dönüştürün. Ev işlerinde yardımcı olmaları için çocuklarınızı ikna etmek zor olsa da, daha yaratıcı ve çalışkan olacaklarından hiç şüphe etmeyin. Size pratik bir şekilde yol gösterebilecek fikirlere sahip olan çocuklarınızla oyun haline dönüştürebileceğiniz bu anlarda aynı zamanda sorumluluk bilincini geliştirmelerini sağlayabilirsiniz.

Kendinize sık sık “Neden Temizlik Yapmalıyım?” sorusunu yöneltin. Her ne kadar zorunluluk gibi görünse de, sağlıklı alanlarda bulunmanız ve eşyalarınızın daha uzun ömürlü ve verimli kullanılması için ihtiyaç duyacağınız temizliği neden yaptığınızı unutmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi hijyenik alanlarda barınmaları ve sağlıklarını korumaları için rutin bir temizliğin son derece önemli olduğunu göz ardı etmeyin.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno