Genel Temizlik Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Genel Temizlik Malzemeleri ve Kullanım Alanları
15.08.2020
1.577

Genel temizlik malzemeleri kullanımı olarak hayatımıza etki eden ve karşımıza çıkan yeni malzemelerden haberdar oluyoruz. Bunların yüzeye uygun olup olmadıkları konusunda bazen deneyim sahipleri kişilerden, bazen kendimiz deneyince haberdar oluruz. Kimyasal temizlik malzemelerinin olmazsa olmazları vardır. Bunlar ise, sabun, deterjan, çamaşır suyu ve sodası, ve tuz ruhu olarak bilinir.

Sabunun günümüzde kullanımı, o kadar yeni çıkan sıvı deterjanlara oranına göre kullanım alanları daha fazladır. Tuvalet ve banyolarda hala sabun kullanımı sıklıkla görülmektedir. Sabunda bulunan yağ asitlerinin hiç bir katkı maddesi içermemesi ve hijyenik konularda bir adım önde olduğu gerçeğini de değiştirmez. Kullanım alanlarının yoğun olarak tuvalet ve banyo olduğu gözlemlenmiştir.

Deterjanların kir çözücü özellikleri olmasıyla, sıklıkla tercih edilen diğer kimyasal maddeler içindedir. Sabun dışındaki tüm temizlik malzemelerini kapsıyor. Petrol ve türevlerinden elde edilen deterjan, yüzeyinin aktif özelliği olmasıyla birlikte içerisinde barındırmış olduğu hidrofob kısmının, genelde 8 ila 18 karbon içermesini besleyen zincirlerden oluşuyor. Deterjanları, yerine göre koltuklar, zeminler ve mutfakta sıklıkla kullanmaktayız.

Genel Temizlik Malzemeleri Kullanırken Daha Dikkatli Olun

Kadınların vazgeçilmezi olan çamaşır suyunun günlük hayatta beyazlatıcı olarak bilinen bir yapıda olması kolaylık sağlıyor. Genel temizlik malzemeleri ve kullanım alanlarını önemli noktalarda değiştiren çamaşır suyu, bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman, insanların sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Evde bir çok bakteri barındıran alanlarda, banyo temizliğinde, tuvalet temizliğinde kullanılmaktadır. Sıklıkla görülen bir durum ise, çamaşır suyu ve tuz ruhunun karışımı olarak kullanılmasıdır. Ciddi derecede önemli olan bu karışımdan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü uzun süre bu karışım içerisinde havasız kalmanız demek, nefes alıp vermede ve daha sonrasında zehirlenmeye neden olabilir.

Diğer bir temizlik malzemesi olan çamaşır sodası, kimyasal adı sodyum karbonat olan çamaşır sodasının, doğal temizliğin en etkili olduğu temizlik malzemesidir. Suyu yumuşatıp, sabunun köpürmesine yardımcı olur. Ayrıca çamaşır makinelerinde de kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Bir çok deterjanın etkin ana temizlik malzemesidir ve zararlı kimyasal dumanına neden olmaz. Çamaşır sodasını, bulaşık temizliğinde, yer temizliği ve tuvaletler ile klozetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diğer bir kimyasal temizlik malzemesi olarak bilinen tuz ruhu, hidroklarik asit içeren ve hidrojen ile klor elementlerinden oluşan bir kimyasal bileşiktir. Bu kimyasal halk arasında tuz ruhu olarak biliniyor. Genel temizlik malzemeleri ve kullanım alanlarına en çok dikkat etmeniz gereken bir temizlik malzemesi tuz ruhudur. Çünkü kullanım alanları kısıtlı olarak, sadece banyo, tuvalet ve fayansların sert yüzeylerinin temizliğinde kullanılır. Aşırı kullanım sonrasında kullanılan yüzeylere de zarar verdiği gözlemlendiği için, dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno