Yatak Odası Temizliği İçin Pratik Çözümler

Yatak Odası Temizliği İçin Pratik Çözümler
03.08.2020
573

Yatak odası temizliği, geceleri vücudun kabuk değiştirip terlemeye başladığı ve gerek yorgan, gerek çarşaflar olarak bütünleştiği ve hiçte tatlı olmayan bir rüya ile son buluyor. Rahat bir uyku uyumuş olabilirsiniz. Fakat bu uykunun sonrasında sizleri bekleyen bir yatak odası temizliği olduğunu da unutmamakta fayda vardır. Fakat endişelenmenize hiç gerek yok. Bizler siz değerli müşterilerimize, komple genel bir ev temizliği yerine, sadece yatak odası üzerine yapılabilecek bazı pratik çözümlerden bahsedeceğiz.

Yatak Odası Temizliğinde Uzun Süre Kalıcı Olacak Pratik Çözümler

Öncelikle yatak odasının temizliğine başlamadan önce, bilmeniz gereken bir şey var. Buda yatak odalarının aslında günlük hayatımızda hemen hemen 24 saatin 8 saat gibi bir süreyi yatağımızda uyuyarak geçirmek gibi. Aslında hiçte kısa bir zaman değil. Mutfakta geçirdiğimiz zamanla neredeyse aynı zaman ölçüsüne denk geliyor, belki daha da fazla. Bu yüzden yatak odasının temizliğine biraz daha dikkat etmekte fayda olacaktır.

İlk öncelikle yatağı yerinden kaldırın, bunu yapmanızın sebebi de, yatağın altını daha rahat temizlemek ve bakterilerin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Daha sonra elektrikli süpürge ile yatağın altında biriken tozları ve zemin üzerinde biriken kirleri ortadan kaldırın. Eğer yatağınız oldukça yeniyse bakıma ilişkin imalatçı önerisini dikkate almalısınız. Yatağınız çok kirlenmişse, temizlemek için yumuşak ve yatağa zarar vermeyen bir deterjan ile birlikte nemli bir sünger kullanarak, yatağı ıslak hale getirmeden kirleri ovalayarak çıkarmayı deneyin.

Yatağınızı baş ve uç kısımları ile değiştirip hiç kullanılmamış alanını kullanmaya başlayın. Böylelikle temizlenen alan bile olsa sizden uzak, ayak kısmında kalacaktır. Ayrıca yatak odasında bulunan makyaj masası çekmeceleri, makyaj koltuğu ve içlerini derinlemesine temizleyip, tozlarını düzenli olarak almaya dikkat edin. Bu sayede göze daha hoş ve kalabalık olmayan bir alan bırakmış olacaksınız.

Yatak odası perdelerinin yıkanması, odanın kokusunu değiştirecektir. En azından kendinize belirlemiş olduğunuz süreler boyunca temizliğine dikkat edin. Duvarda asılı olan resimler, bizlere uzaktan çok hoş geliyor olsa da, aslında üzerinde biriken tozlar hiçte o kadar hoş değildir. Gözle görülmediği için uzun süreler boyunca tozlu bir halde kalabilir. Bunun önüne, nasıl ki salonda aksesuar eşyalarında düzenli olarak toz alıyorsanız, duvarda asılı olan pano ve resimlerin tozlarını da düzenli olarak almaya dikkat edin.

Yatak Odasında Gözden Kaçan Panolar ve Resimleri Unutmayın

Gardrop ve çekmeceler, yatak odası temizliği konusunda çok önemlidir. Kullanmadığınız kıyafetleri atıp, içerisini de kıyafetleri ütüleyerek düzenli bir şekilde katlı olarak kalmasına özen gösterin. Dolap içi bir kere dağılmış ise, ve bunun önüne geçemediyseniz, kıyafetlerin ütüsü, yıkanması ve kuruması gibi zahmetli eziyetler sizlerin gözünü biraz daha korkutabilir. En azından düzenli olarak yapıp, bunun önüne engel koyabilirsiniz.

Son olarak da duvarların silimi ve temizliği öne çıkmaktadır. Eğer duvar kağıdı kullanıyorsanız herhangi bir temizlik bezi ile hem tozunu alıp, hem lekelenmiş alanları silebilirsiniz. Eğer duvar kağıdı yoksa, boya zamanı geldiyse bunu asla aksatmamanız gerektiğini de söylemekte fayda var.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno