Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?
20.05.2019
749

Evimizde en büyük sorunlardan birisi olarak sık karşımıza çıkan şeylerden birisi derinlemesine ev temizliğidir. Özellikle banyo kısmında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkan bu temizlik konusu, aslında oldukça kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

Temizlik konusunda en fazla karşımıza çıkan küvet temizliği, ne kadar ovalasanız da, cifleseniz de tam olarak geçmez. Neyse ki bunun bir çaresi bulunuyor.

Sizlere bu yazımızda ideal küvet temizliği konusundan bahsedeceğiz. Bunun için ilk olarak bilmeniz gereken husus küvetin hangi malzemeden yapıldığıdır.

Eğer ki akrilik malzeme üretimi bir küvetiniz bulunuyorsa, ister istemez bu küvetlerde renk değişimleri ortaya çıkmıştır.

Ayıca kırılma ihtimali de bulunun bu küvetleri sertçe fırçalayamazsınız. Akrilik küvetlerinizi temizlerken krem temizleyici kullanmalı ve çok sert olmamaya özen göstermelisiniz.

İlk olarak krem dökerek yarım saat kadar beklemeli ardından ise su ile durulamalısınız. Bu sayede daha temiz bir küvete sahip olabilirsiniz.

Küvet Temizliğinde Asitli Madde Kullanılabilir mi?

Küvet temizliğinde çelik ya da demir üretimi olarak karşınıza çıkan küvetlerde, bu lekeleri çıkarmak için kesinlikle asit kullanmaktan kaçınmalısınız.

Temizlik amacıyla kullandığınız asit küvete zarar verebilir ve sizi telafisi olmayan durumlara sokabilir. Bu tarz küvetleri temizlerken, toz temizlik malzemesi kullanmalı, yumuşak bir bez yardımıyla bu tozları küvete dağıtmalısınız. Bir süre bekledikten sonra durulayarak kirli görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer küvetiniz porselen yapımı ise bu tarz küvetleri temizlerken birkaç farklı temizlik malzemesini kombinleyebilirsiniz.

Oldukça dayanıklı ayrıca ağır ve pahalı olan porselen küvetlerde, bulaşık deterjanı, mısır unu veya sirke karşımı yapabilir, bu karışımı küvete sürerek uygulayabilirsiniz.

Eski küvetlerinizi temizlemek istiyorsanız bu uygulamaları kullanmanız yararınıza olacaktır.

Temizlik sırasında geçmeyen kirler için ufak bir kısımda temizlik yapmaya başlamalı ve sonra tüm küvete uygulamalısınız. İlk olarak bu tarz temizliklerde hafif bir şekilde başlamalı ardından lekeye göre temizlik malzemelerinizi değiştirmelisiniz.

Sıvı bulaşık deterjanını her çeşit küvet temizliğinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu uygulama ve önerilerimizi dikkate alarak sizlerde daha temiz ve daha güvenli küvet temizliği yapabilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno