Temizlik Yaparken Bazı Alanlarda Sirke Kullanmamaya Dikkat Edin!

Temizlik Yaparken Bazı Alanlarda Sirke Kullanmamaya Dikkat Edin!
27.08.2019
380

Mutfaklarınızın olmazsa olmazlarından olan sirkeyi aynı zamanda temizlik için kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Evlerinizde dip köşe temizliğe girişeceğinizde her yere uygun malzemeleri satın almak masraflı ve zahmetli olacaktır. Bu nedenle elinizin altındaki oldukça yetenekli bir ürün olan sirkeyi tercih edebilirsiniz.

Konu ev temizliği olunca imdadınıza yetişecek olan elma veya üzüm sirkesinin mucizevi etkilerini böylece görebilirsiniz. Doğadan gelen çözümleri kullanarak, zararsız olan ve arındırıcı, dezenfekte edici özellikleri bulunan sirkeyle temizliğe başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Yağ lekelerinden kurtulmak, gümüş eşyalarınızı parlatmak veya mikrodalga fırınınızı temizlemek için aklınıza ilk gelen ürünlerden birisi olan sirkeyi, söz konusu temizlik olduğunda uzak tutmanız gereken alanlar bulunmaktadır.

Sirkeyi, içerisinde bulunan asidik yapısından dolayı zarar verme riski olan alanlarda kullanmamanız gerekmektedir. İşte sizler için eşyalarınıza ve yüzeylerinize zarar vermeden temizliğinizi tamamlarken evlerinizde sirke kullanmamanız gereken 4 yeri paylaşıyoruz.

Sirke ile Temizlik Yapılamayacak Yerler

  • Ahşap döşemelerinizi soldurur. Temiz görünmesi için uğraşırken, daha da kirli görünmesine neden olacak bu ürünü ahşap döşemelerinizden ve zeminlerinizden uzak tutmanız gerekmektedir. Mobilyalarınızın veya ahşap döşemelerinizin temizliğinde en iyi yöntem sabunlu su kullanmaktadır. Bunun dışında sirkenin parlaklığını soldurabileceğini vurgulamaktayız. Ayrıca cilasının sökülmesine neden olarak, sizi hayal kırıklığına uğratacak neticelerle karşılaştıracaktır.
  • Granit ve mermer tezgahlarda oyuklar oluşabilir. Tezgahlarınızın üstlerini temizlerken içeriğinde asit olan ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Granit veya mermer olan tezgahlarınızın üzerinde lekelere yol açacak olan sirke, aynı zamanda oyukların oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle tezgahlarınızın temizliğinde ağır kimyasalların bulunmadığı deterjanları seçebilirsiniz.
  • Çamaşır ve bulaşık makinesi ile ütünün bozulmasına neden olabilir. Çamaşır veya bulaşık makinelerinizden daha temiz sonuçları elde etmek için en çok tavsiye edilen ürünlerden birisi olarak sirkeyi kullanmaya başladığınızda, her ne kadar göz kamaştıran parlaklığa ulaşsanız da makinelerinizin içerisindeki hortumların ve bağlantı noktalarının yıpranmasına neden olabilirsiniz. Aynı şekilde ütülerinizin temizlenmesi amacıyla içerisine sirke döküyorsanız, farkında olmadan zarar veriyorsunuz demektir.

Çelik bıçakları karartır. Bıçaklarınızın temizliğinde sirkeyi kullanırken bir kez daha düşünmeniz gerekmektedir. Bıçaklarınızın ömrünü kısaltan, kararmasına ve küflenmesine yol açacak olan sirkeden vazgeçin.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno