Ankara Mobil Kapıcılık Hizmeti

Ankara Mobil Kapıcılık Hizmeti
05.03.2017
1.082

Özellikle yeni yapılan binalarda kapıcılık hizmeti almak için çok uğraş gerektiren ve bina sakinlerine de çok fazla maliyet yükü getiren kapıcılık hizmeti almak çok daha pahalı ve ekonomik olmaktan çıkmıştır.

Ankara’ da temizlik şirketi olarak binalarda ve sitelerde kapıcılık hizmetini çok ucuz maliyetlere sağlayan Ankara mobil kapıcılık hizmeti veren Ankara temizlik firması olarak sizlere sigortalı temizlik elemanları göndermekteyiz.

Apartmana ve giderlerine çok az bir maliyet yansıtarak uygun fiyatlarda mobil kapıcılık hizmetiyle hizmet veren Günaydın Temizlik, Ankara’nın tüm bölgelerine mobil kapıcılık hizmeti sağlamaktadır.

Mobil kapıcılık ve uzaktan alınan kapıcılık hizmetinde binanıza haftada 2 defa mobil kapıcılık hizmetiyle hizmet sağlamaktadır. Sizlere temizlik hizmeti sunarak mobil temizlik hizmetini binanıza veya dairenize extra sigortalı temizlik personeli temin etmektedir.

Üstelik elemanın maaşı, yemek masrafları ve konut kira masrafı da yoktur. Yaklaşık sabit temizlik personeli yerine %60 daha ucuza profesyonel mobil kapıcılık hizmetini sizlere temizlik şirketimiz sunmaktadır.

Firma olarak tüm sorumlulukları üstleniyoruz ve sizlere profesyonel mobil kapıcılık hizmeti sunuyoruz.

Günaydın Temizlik firması Ankara’ da mobil kapıcılık hizmetini profesyonel olarak yapmaktadır. Sizlerin istekleri üzerine detaylı titiz çalışma şartlarıyla sorunsuz bir hizmet sunarak isteklerinize yönelik çözümlerde sunmaktadır.

Ankara kapıcılık hizmetinde en güvenilir ve temiz titiz iş yapan tüm Ankara ilçelerinde ve mahallelerinde 40′ dan fazla mobil ekibiyle hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda temizlik şirketi olarak da gerekli tüm ekipman ve temizlik donanımlarıyla faaliyet göstermektedir.

Çalışan tüm personelleri sigortalı ve temizlik hizmetinde 20 yıllık deneyimle ev temizliği ve inşaat sonrası temizliğin sunmaktadır. Bunun yanında mobil kapıcılık hizmetini de kusursuz prensiplerine bağlı yaparak değerli site yönetimlerine ve apartman sakinlerine istediği arzu ettiği temizlikle buluşturmaktadır.

Bina Yönetmeliği İşçi ve Dışardan Hizmet Alma

Eleman istihdam eden apartman ve site yönetimleri de işveren olarak kabul edildiklerinden bu kanun kapsamına değerlendiriliyor. Kanun kapsamındaki düzenlemeler uyarınca apartman ve site yönetimleri bir kişi dahi, mesela kapıcı çalıştırması halinde iş sağlığı ve güvenliği yükümlülüklerine dikkat etmek durumundadırlar.

Apartman ve site yönetimleri iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin tamamını veya bir kısmını ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir. Apartman ve siteler az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde sayıldığından en az (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olan iş güvenliği uzmanı ile çalışmak durumundadır.

Belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olmayan ancak 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan apartman ve site yöneticileri işveren vekili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilir.

Bununla ilgili olarak Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 9 Ekim 2015 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Kanuni düzenlemelere göre az tehlikeli olan iş yerlerinde, diğer deyişle apartman ve sitelerde 01 Temmuz 2016 tarihinden itibaren iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırma yükümlülüğü başlayacaktır.

Bu kişilerin istihdam edilmemesi ya da dışarıdan hizmet olarak satın alınmaması halinde “her ay için 6.511 TL” idari para cezası kesilecektir ki bu da yıllık bazda 78.132 TL’ye tekabül etmektedir. Bu ceza 50’den fazla elemanı olan yönetimler için çok daha fazla miktarlara ulaşmaktadır.

Ayrıca ceza çalıştırılmayan iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi için ayrı ayrı kesilmektedir. Yöneticilerin ve/veya yönetim kurullarının ihmal etmeksizin yükümlülüklerini kontrol etmelerinde fayda var.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno