Mikrop ve Bakteri Temizliğini Mikrodalga da Yok Edin

Mikrop ve Bakteri Temizliğini Mikrodalga da Yok Edin
03.06.2020
242

Mikrop ve bakteri temizliği, olmazsa olmaz temizlik türlerinden olduğunu hepimiz biliriz. Ne bir ev temizliği, nede bir koltuk temizliği gibi. Aslında günlük temizlik gereçlerini her yerde etkin olarak kullanıyoruz. Kimi ev hanımları çamaşır suyunda temizlik bezi bekletiyor, kimi çamaşır makinesinde mikroplardan arındığını söylüyor. Tabi ki bunlar yanlış temizlik fikirleri değil. Fakat gelin isterseniz bu yazımızda sizlere çok basit, sadece 2 dakika sürecek mükemmel bir mikrop ve bakteri temizliği nasıl olur bunlardan bahsedelim.

Mikrop ve Bakteri Temizliği, Mikrodalga Nedir? Nasıl Çalışır?

İlk olarak şunu söylemek isteriz, mikrodalga fırınlar, elektrik enerjisi ile çalışan elektronik eşyalardır. Fırının bu elektrik enerjisini, mikrodalga enerjisine dönüştürmesi için, bir magnetron olur. Bu magnetron ise 2450 Mhz frekansında mirodalgalar üretir. Bu miktodalgaların, dalga kılavuzu vasıtasıyla fırının içine ulaşmış olur. Bu noktada ise, fırına gelen elektrik gücüyle çalışmış olurlar.

Ankara temizlik şirketleri olarak bu konuda tarafımıza gelen bazı soruları da soru cevap şeklinde paylaşmayı, sizler için uygun gördük. Bunlardan bazıları ise;

Mikrodalga ışınlar zararlı radyasyon yayar mı?

Mikrodalga fırınların iyonize olamayanlar grubuna dahildir. Maddelerin ve canlı hücrelerin yapısını asla değiştirmezler. Radyoaktif olarak kesinlikle zarar veremezler. Bu sayede radyasyon yayma özelliğini de engellemiş olurlar.

Mikrodalga fırınlarda yemek pişirmenin sağlığa zarar var mı?

Mikrodalga fırınlarda soğuk yemekleri alıp, fırının içerisine koyup ısıtma durumu hemen hemen herkes tarafından yapılır. Fakat bunun zararlı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü, mikrodalga fırınlar, elektrik enerjisini mikrodalga enerjisine çevirirler, mikrodalga enerjisini de ısı enerjisine çevirdikleri için, fırından çıkan yemekte haliyle radyasyon olması mümkün değildir.

Mikrodalga ışınları dışarı sızar mı?

Mikrodalga fırınların, kapaklarda bulunan metalin üstündeki, ufak deliklerden dışarı çıkamazlar. Çünkü mikrodalganın fiziki karakteristik özellikleri buna uygun değiller.

Mikrodalga çalışırken elimi içine soksam ne olur?

Böyle bir şeyi kesinlikle denemeyiniz. Çünkü mikrodalga enerjisinin kuvveti oldukça yüksek ve yaklaşık 1 dakika gibi bir sürede pişirmiş olduğunuz, veya çözmeye çalıştığınız ürünü dakikalar içerisinde çözerken, elinizi içerisinde beklettiğiniz zaman elinizi pişirme riski oldukça yüksektir. Ve mikrodalga fırını çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeniz, oldukça önem teşkil ediyor.

Sıklıkla gelen sorulardan sizlere kısaca bahsettik. Şimdi gelelim, mikrodalganın mikrop ve bakteri temizliğini nasıl yok ettiğine.

Mikrop ve Bakteri Temizliği, Sünger ve Bezi Mikrodalgada Bekletin

Sıklıkla sorularla boğuştuğunuz zaman, sizlere mucizevi fikir olarak, sünger ve bulaşık bezinin, mikrop ve bakteri temizliği konusundaki küçük bir operasyondan bahsedelim.

Yalnızca yapmanız gereken şey, mikrodalga fırını çalıştırıp, içerisinde minimum 2 dakika sünger veya bezi beklettikten sonra, mikrop ve bakterilerin %99’a kadar yok olduğunu göreceksiniz. Bu yöntem çoğu kişi tarafından bilinmiyor olsa bile, çamaşır makinesi ve elde uzun uğraşlar yıkamaktan daha etkili ve daha pratik olduğunu söylemekte fayda var.

 

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno