Televizyon Temizliği

Televizyon Temizliği
25.08.2019
337

Televizyonlar, hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. Dolayısıyla televizyon temizliği konusunu da bilinmesi gereken önemli bir detay olarak görmelisiniz. Televizyon temizliği yaparken ilk olarak televizyonu kapatmalısınız. Eğer televizyonunuz çalışır konumdayken temizlemeye çalışırsanız, piksellerini bozabilirsiniz. Piksellerin bozulması durumunda cihazınızın kullanılmaz hale gelmesine sebep olabilirsiniz.

Ayrıca cihaz kapalı konumdayken yüzeyindeki kiri ve tozu daha kolay görebilirsiniz. Cihazınızı temizlerken, gözlük camı için kullanılan yumuşak ve kuru mikrofiber bez çeşitlerini kullanmalısınız.

Mikrofiber bezler diğer bezlere oranla tiftik içermemektedir bu nedenle cihazınızın temizliği için en uygun araçlardan biri haline gelmektedir. Cihazınızı, mikrofiber bezle yavaşça sildiğinizde yüzeyinde var olan tüm kirlerden ve tozlardan kurtulabilirsiniz.

Cihazınızı silerken; tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve eski t-shirtlerinizi asla temizleme işlemi için kullanmamalısınız çünkü bu materyaller cihazınızın ekranını aşındırıp tiftik izi bırakmaktadır. Cihazınızı temizledikten sonra tekrar incelemelisiniz. Eğer çıkmayan bir leke veya toz bulunmaktaysa, başka bir yöntem uygulamalısınız.

Sirke ile Televizyonunuzu Temizleyebilirsiniz

Bu yöntemle temizlik yaparken mutlaka televizyonunuz kapalı konumda olmalıdır. Sirke ve sudan aynı miktarlarda koyarak bir karışım yapmalısınız. Sirke, doğal deterjan görevi görmektedir ve diğer temizleyicilere göre maliyeti oldukça düşüktür. Mikrofiber bezi, sirkeli sulu karışıma batırarak yavaşça cihazınızı silebilirsiniz. Sirkeli karışımı asla cihazınıza püskürtmemelisiniz eğer püskürtürseniz cihazınızda kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz.

Cihazınızın temizliği için teknolojik ürünlerin satıldığı yerlerde bulunan LCD ekran temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz ancak etil alkol veya amonyak gibi maddelerden uzak durmalısınız. Sirkeli su, cihaz üzerinde kendiliğinden kuruyunca iz bırakacağından ötürü cihazınızı kurulamak için başka mikrofiber bez kullanmalısınız.

Televizyon ekranında meydana gelen çizikleri geçirmek oldukça basittir. İlk olarak cihazınızın garantisinin hala olup olmadığını öğrenmelisiniz. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa, cihazınızı teknik servise yollayıp ücretsiz bir şekilde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Garantisi devam eden cihazınızın yüzeyindeki çiziklerden kurtulmaya çalışırsanız, yaptığınız bu işlem sonunda televizyonunuzun garanti kapmasından çıkmasını göze almalısınız.

Eğer cihazınızın garantisi sona ermiş işe teknoloji mağazalarında bulunan çizik tamir setleri ile cihazınızdaki çiziklerden kurtulabilirsiniz. Tamir seti dışında, vernik ya da vazelin yardımıyla da cihazınızdaki çizikleri bunlar yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno