Ahşap Eşya Temizliği

Ahşap Eşya Temizliği
10.07.2018
409

Temizlik, evlerde ve işyerlerinde en çok önemsenen ve önemsenmesi gereken durumdur diyebiliriz. Evlerinize gelen misafirlerinizin veya ofisinize gelen müşterilerinizin, iş arkadaşlarınızın en çok dikkat edeceği konulardan biridir temizlik.

Bu yüzden de fırsat oldukça bu konuda bazı işlemler yapmak gerekmektedir. Özellikle, sürekli üzerlerinde bir şeyler bulunan ve neredeyse hiç boş kalmayan ahşap eşyalar temizlenmesi kolay olan eşyalardandır.

Ahşap eşya temizliği, bazı durumlara dikkat edildiği sürece sizleri yormadan hızlı bir şekilde sona erecektir. Fakat eğer evinizin genelini veya ahşap eşyalarınızı temizlemeye vakit ayıramıyorsanız ve bu işlemi profesyonellerin yapmasını istiyorsanız, Günaydın Temizlik ile irtibata geçebilirsiniz.

Son derece profesyonel temizlik hizmeti veren bu temizlik şirketi ister evinizin her yerini ister ahşap eşyalarınızı hızlı bir şekilde hijyene kavuşturabilir.

Ahşap Eşya Temizliği Nasıl Yapılır?

Ahşap eşyalarınızın daha uzun ömürlü olabilmesi için temizlik konusuna önem vermeniz gerekmektedir. Her ne kadar sürekli olarak ahşap eşyalarınızın tozunu almak ve parlatmak için bezler ya da kimyasal ürünler kullansanız da bu ürünler zamanla bazı kalıntılara sebep olabilir. Bu kalıntılar ise zamanla daha inatçı bir vaziyet alabilirler.

Buna benzer tüm lekelerden kurtulmak için ıslak değil nemli bir bez kullanın. Bulaşık yıkama sabunu ile suyu karıştırıp bu karışım ile bezinizi nemlendirip ahşap yüzeyleri silmeye başlayabilirsiniz. Bezinizi sürekli yıkayıp tekrar nemli hale getirmeyi unutmayın. Ardından ise temiz bir bez eşliğinde ahşap eşyanızı kurulayabilirsiniz.

Ahşap eşya temizliği, nemli bir bez ile kolayca silebileceğiniz basit lekeler ile kirlenmemiş olabilir. Eğer daha inatçı lekeler ile uğraşıyorsanız daha kuvvetli yöntemler kullanmanız gerekmektedir. Eğer ahşap yüzeyde bir mürekkep lekesi varsa, 1 çorba kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırın ve bu karışımı bir macun haline getirin.

Mürekkebin olduğu bölgeye uygulayın ve yumuşak bir bez aracılığı ile hafifçe ovun. Leke kaybolduktan sonra da macunu temiz bir bez ile silin ve tamamen kurulamaya özen gösterin. Ahşap yüzeyleri düzenli olarak doğru ürünler kullanarak silmeniz, kalıcı ve inatçı lekelerin oluşmasını engelleyecektir ve bu yüzden daha rahat edeceksiniz.

Whatsapp
Günaydın Temizlik
Günaydın Temizlik
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
porno